Logo

Węgorzewo

węgorzewo

                      

Węgorzewo jest niewielkim, niezwykle urokliwym miasteczkiem położonym nad jeziorem Mamry Właściwe. Przepływa przez nie rzeka Węgorapa. Węgorzewo jest doskonałym miejscem na wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Spragnieni bliskiego kontaktu z naturą na pewno będą zachwyceni tym miejscem.

Można tu spędzać czas w różnorodny sposób. W okolicy jest mnóstwo ścieżek pieszych i rowerowych wiodących przez lasy i wzdłuż linii brzegowych jeziora. Żeglarze, kajakarze i wędkarze również będą usatysfakcjonowani warunkami i infrastrukturą, która stwarza doskonałe warunki do uprawiania turystyki wodnej. Kajakarze mają do wyboru spływy dwoma rzekami o różnym stopniu trudności: spokojną Sapiną i dziką Węgorapą. Oczekujący dużego skoku adrenaliny mają do wyboru: paintball, zjady na linach, nurkowanie i off road. Natomiast nie lubiący zbytniego wysiłku mogą się wybrać na rejs statkiem po pobliskich jeziorach.

W samym Węgorzewie warto zwiedzić późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, który jest najstarszym zabytkiem węgorzewskim. Pochodzi z pocz. XVII wieku. Zachowało się w nim  wiele elementów dawnego wyposażenia m.in. barokowy ołtarz, ambona i najstarsze na Mazurach organy kościelne pochodzące z 1647 r. W mieście jest również zamek pokrzyżacki, który swoim wyglądem na skutek wielokrotnego przebudowywania mało już przypomina budowlę obronną.


Informacje zaczerpnięto z:

    J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"

    Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"

    Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"


Top