Logo

Ścieżki narciarskie WPN

ŚCIEŻKI NARCIARSKIE WIGIERSKIEGO PARKU NARODOWEGO

         


Trasy w Krzywem koło Suwałk rozpoczynają się przy siedzibie dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego. 

Zmotoryzowani mają do dyspozycji parking (zimą bezpłatny). Można też dojechać z Suwałk miejskim autobusem linii nr 2.

Trasy narciarskie nad Zatoką Słupiańską biorą początek w miejscu postoju pojazdów przy tzw. Rondzie, oznakowanym numerem 1. Centralnym miejscem tras jest punkt oznakowany numerem 12 i nazwą “Pięciodróg”. Znajduje się tam miejsce odpoczynku ze stołem i ławami. Startując i wracając do “Pięciodrogu” możemy przejechać przynajmniej kilka tras w kształcie pętli.Trasy narciarskie oznakowane są drogowskazami. W węzłowych punktach stoją tablice informacyjne z numerem miejsca, co pozwala na łatwą orientację w terenie.

Trasy narciarskie częściowo pokrywają się ze  szlakami pieszymi oraz ścieżkami edukacyjnymi.W celu zapewnienia dobrych warunków do uprawiania narciarstwa, w okresie zalegania śniegu, na drogach i ścieżkach, po których prowadzą trasy, wszelki ruch pojazdów kołowych zostaje wstrzymany.

Uwaga! Chodzenie po odcinkach tras narciarskich przebiegających poza oznakowanymi szlakami i ścieżkami edukacyjnymi jest wzbronione. Bardzo prosimy nie chodzić  po śladach nart. Do korzystania z tras narciarskich uprawnia Karta Wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego.

Top