Logo

Mrągowo

Mrągowo - miasto festiwali

Mrągowo za sprawą odbywającego się w nim Pikniku Country jest doskonale znanym w Polsce mazurskim miasteczkiem. W swoim kalendarzu imprez kulturalnych ma jeszcze inne również bardzo znane wydarzenia jak: Festiwal Kultury Kresowej czy Mazurską Noc Kabaretową. Nie bez przyczyny jest więc nazywane “miastem festiwali”.

W trakcie tych wielkich imprez kulturalnych do Mrągowa przybywa mnóstwo turystów. Warto się tu jednak wybrać także na dłuższy urlop. W mieście i najbliższej okolicy znajduje się 11 jezior. Samo Mrągowo leży pomiędzy jeziorem Czos i jeziorem Juno. Jest to więc świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. 

W pobliżu znajdują się rzeki Krutynia i Dajna będące malowniczymi szlakami kajakowymi. Na rowerzystów i zwolenników pieszych wycieczek czeka wiele ciekawych tras do przebycia.Na lubiących spędzać czas mniej aktywnie czeka wiele czystych plaż, na których można zażywać kąpieli słonecznych. Przyjemny jest także spacer zadbanymi uliczkami miasteczka, czy rozkoszowanie się “nicnierobieniem” w jednym z licznych ogródków kawiarnianych.

Do najciekawszych zabytków Mrągowa należą: neogotycki kościół pw. św. Wojciecha (XIX w.), kościół ewangelicko-augsburski (XVIII w.), ratusz, spichlerz, budynek “Wartowni Bośniackiej” (XVIII w.).


Informacje zaczerpnięto z:

  • J. Szynkowski, "Mazury. Kraina jezior, lasów i niezapomnianych przygód. Przewodnik"

  • Copernicus, red. B. Konopska, C. Mazur, M. Starzewski, "Wielkie Jeziora Mazurskie. Mapa"

  • Demart, "Polska Niezwykła. Województwo Warmińsko-Mazurskie. Przewodnik"

Noclegi w okolicy - Mrągowo

CENA PLN
70.00 os/noc
Top