Logo

Góra Cisowa

góra cisowa                       Góra Cisowa nazywana jest również suwalską Fudżijamą, ze względu na podobieństwo kształtu do japońskiego wulkanu o tej nazwie.

Góra Cisowa uznawana jest za symbol Suwalszczyzny, rozpościera się z niej przepiękny widok. Według wierzenia góra została usypana z piasku wydobytego z okolicznego jeziora. Góra wzięła swoją nazwę od potężnego cisu, który podobno dawno temu rósł na jej szczycie.
Pod względem geologicznym, Góra Cisowa jest moreną czołową o regularnym kształcie. Wysokość 256 m n.p.m. powoduje, że jest to wspaniałe miejsce jako punkt obserwacyjny i widokowy.Rozpościera się z niej piękny widok na  rozległe wzniesienia, zagłębie rzeki Szeszupy i kilkanaście jezior. Góra Cisowa leży na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal wsi Gulbieniszki, co powoduje, że okolica jest niezwykle urokliwym miejscem wartym odwiedzenia. 

Aby dostać się do Góry Cisowej, najlepiej pozostawić samochód na parkingu nieopodal (wieś Gulbieniszki) i udać się na spacer ścieżką prowadzącą do podnóża wzniesienia, a następnie wspiąć się na nie schodkami.
      

Noclegi w okolicy - Góra Cisowa

CENA PLN
35.00 os/noc
CENA PLN
110.00 os/noc
CENA PLN
150.00 os/noc
Top